O Monarchii

Restauracja C.K. Monarchia to wyjątkowe miejsce oferujące kuchnię mieszczańską galicyjską przedwojennego Przemyśla. Wnętrza są ciepłe i przytulne, utrzymane w CK stylu, przypominają prywatne przedwojenne miejskie mieszkanie a zgromadzone przez nas meble mają swoją duszę i historię. Znajdziecie tu stare drewniane krzesła i stoły nakryte koronkowymi obrusami, wiele obrazów, zdjęć oraz gustowne lampy. Kredensy są pełne ozdób z których każda jest niepowtarzalna. Dyskretne światło i przedwojenna muzyka tworzą dodatkowy nastrój.

 

Restauracja Monarchia oferuje kuchnię galicyjską środkowoeuropejską. Przypomina zapomniane już tradycyjne potrawy.  To jedyne miejsce w regionie, gdzie znajdziecie Państwo charakterystyczne potrawy dla Galicji, C.K. Monarchii i mieszkańców Przemyśla . Menu niedługie i charakterystyczne. Zaczynając od wyśmienitej kuchni polskiej i węgierskiej, trochę żydowskiej poprzez przysmaki austriackie.  Istotnym elementem menu są przekąski śledź, studzienina do których możemy podać najlepszą przedwojenną polską wódkę Baczewski.
Na ścianach w ciepłym kolorze wiszą stare rodzinne fotografie i portrety. To wszystko znajduje się na parterze w czterech nastrojowych salach zabytkowej kamienicy. Jedna z nich – gabinet – poświęcona jest osobie Generała Władysława Andersa. To pokój w którym mieszkał generał w 1939 roku: znajdują się tam wygodne skórzane kanapy i oryginalne przedwojenne meble. Pokój ma charakter klubowy.

Na piętrze usytuowane są cztery sale z dużymi okrągłymi stołami (cesarska, carska, żydowska i polska) o ciekawych aranżacjach , tworzących niepowtarzalny nastrój.

Lokal swoim wystrojem i propozycją menu nawiązuje do historii miasta tworzonej przez jego mieszkańców trzech różnych kultur: polskiej, żydowskiej i ukraińskiej. Klimatyczny wystrój stanowi jedynie przedsmak i odpowiednie tło dla tego co dla nas najważniejsze – dobrego jedzenia i miłej zabawy.

Menu restauracji to m.in. węgierska zupa rybna, zupa gulaszowa w kociołku, kotlet po wiedeńsku, węgierskie gulasze, czeskie knedliki. Kuchnia austriacka znana jest na całym świecie ze słodyczy. Przykładem tego jest zapomniany strudel w kilku odmianach. Do tego wyśmienita kawa wiedeńska Julius Meinl oraz wybór kilkunastu odmian najlepszych herbat podawanych w czajniczkach.
Potrawy przygotowujemy na bazie tradycyjnych receptur z których korzystały nasze babcie prababcie. Dania przygotowujemy od podstaw na miejscu. Sami pieczemy domowe pasztety, bułki, lepimy pierogi, podajemy własne marynaty używając do tego najwyższej jakości składników i produktów. Wszystkie niezbędne przyprawy przywozimy bezpośrednio z Austrii  Węgier. Wypieki i słodycze wykonujemy w całości na miejscu.

 

Restauracja jest idealnym miejscem zarówno dla rodzinny na niedzielny obiad, jak i na spotkanie z przyjaciółmi, romantyczną kolację czy też spotkania biznesowe i grupowe. Oferta restauracji obejmuje organizowanie eleganckich przyjęć okolicznościowych. W lecie jest otwarty ogród dla gości.

Piwniczny skład Wina i Piwa

Zapraszamy na:

Przedwojenne smaki miasta !

 

Restauracja Monarchia
Przemyśl ul. Puszkina 18

(róg Puszkina i Prusa boczna Dworskiego)