Wina

wina_wegierskie1

Węgry są jednym z najbardziej interesujących i oryginalnych producentów wina w naszej części Europy. Specyficzne szczepy z węgierskich winnic sprawiają, że wina węgierskie na stałe wpisały się już w czołówkę najlepszych win świata. Węgierskie wina są delikatne, nasycone owocowym aromatem i pełnią smaku. Wybraliśmy dla Państwa  i zobaczycie to Państwo w naszej karcie win wyjątkowe najlepiej rozpoznawalne ikony wina węgierskie z regionu Tokaju i Egeru. Importujemy je sami bezpośrednio od producentów z winiarni wybierając dla Państwa najlepsze i charakterystyczne gatunki. Będziemy organizowali przynajmniej raz w miesiącu degustację win połączoną z wybranymi daniami węgierskimi spotkania z cyklu Kuchnia i Wino. W przyszłości wprowadzimy nowe gatunki win od małych nieznanych producentów-winiarzy którzy zasługują na uwagę.

winakarta

wina_wegierskie2

wina_wegierskie3EGER to region winiarski na północnym-wschodzie Węgier. Najsłynniejszym winem tego regionu jest bez wątpienia  "Bycza krew”, czyli Egri Bikavér o charakterze wytrawnym. To Cuvee wino to produkuje się mieszając przynajmniej trzy odmiany winogron, głównie  Kékfrankos, Cabernet sauvignon, Merlot, Pinot noir lub innych.  Bardzo znane, cenione za wierność tradycji i wyborny smak, często z zapachem czereśni,  słodkich jeżyn i jagód. Warto spróbować innych wyjątkowych win z serii selection jak Egri Cabernet, Egri Merlot, Egri Kekfankos.

TOKAJ

wina_wegierskie4Zawartość wszelkich składników tworzących aromat i smak wina tokajskiego jest kilka razy wyższa niż w innych winach. Tokaj to niewątpliwie najbardziej znane wino węgierskie w Polsce i to już od XVI, XVII wieku. Najbardziej znane to Tokaj Aszu ma bardzo intensywny korzenno waniliowy smak oraz lekko złota barwę. Aszu ma bardzo duży potencjał dojrzewania i jest zaliczane do najlepszych win likierowych na świecie. Słynne wino zostało nazwane "królem win i winem królów". Wino to znajdowało się na stołach carskich i cesarskich.

 

Karta Win - pobierz.