Mieszkańcy

Znani mieszkańcy i goście budynku

Generał Władysław Anders

Generał broni Wojska Polskiego, Polityk, Kawaler orderu Virtuti Militari odznaczony za zasługi w wojnie polsko-bolszewickiej, dowódca II Korpusu Polskiego . Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944-1945. Ranny mieszkał w willi z żoną w grudniu 1939 roku .

Generał Bronisław Majewski

Był zawodowym lekarzem w armii austriackiej. Długoletni komendant Szpitala Wojskowego i szef sanitarny CK X. W 1912 r dosłużył się stopnia generała lekarza, to równorzędny stopień z generałem. brygady armii austriackiej. Podczas I wojny światowej, szef sanitarny i naczelny chirurg 2 i 1 Armii austriackiej.

Danuta Mosiewicz-Mikuszowa

Przemyska harcerka, łączniczką i kurierka Komendy ZWZ-AK, pseudonim „Magda”, wywieziona do Auschwitz-Birkenau Odznaczona najwyższym odznaczeniem bojowym Orderem Wojennym „Virtuti Militari”, Krzyżem Walecznym i Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami. Autorka książki „Wspomnienia”.

Leonard Konopelski

Urodzony w 1942 roku w Przemyślu. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, następnie w Warszawie. Artysta jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie. Wykładowca na wielu wyższych uczelniach artystycznych w USA.

 

Ta lista mieszkańców i gości wilii jest otwarta, jeśli posiadają Państwo informacje o jej mieszkańcach proszę o przesłanie, zostaną umieszczone na stronie